Dlouhá cesta k demokracii: Záznam diskuze s armádním generálem Petrem Pavlem

Jakou cestu urazila Evropa od konce druhé světové války? Čím si společnosti procházejí v procesu demokratizace a jak vypadá jejich začleňování do rodiny západních demokratických států a organizací? Jakou roli v nich hraje solidarita a jak si stojí evropské státy dnes?

Diskuze byla uspořádána 22. 3. 2021 u příležitosti 75 let od skončení druhé světové války (vzhledem k loňské krizové situaci však realizována o rok později) Centrem pro lidská práva a demokracii a Security Outlines. Partnery akce byly Spolu silnější a Velvyslanectví USA v Praze.

Zdroj: Security Outlines, 24. 3. 2021

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek z iniciativy Spolu silnější a buďte mezi prvními, kdo bude vědět o našich plánovaných akcích. Pravidelně zasíláme shrnutí nejzajímavějších článků z médií a příspěvků na sociálních sítích. Stejně tak se můžete díky našim newsletterům připojit k dobročinným aktivitám.

Blog a novinky

Generál Pavel Ve Varech. S manželkou vyrazili na Zátopka

Generál Pavel Ve Varech. S manželkou vyrazili na Zátopka

Generál Petr Pavel přijal pozvání karlovarského filmového festivalu, během kterého s manželkou vyrazili i na nový film Zátopek.

Generál Petr Pavel navštívil rodnou Planou

Generál Petr Pavel navštívil rodnou Planou

Generál Pavel v neděli navštívil Planou u Mariánských Lázní – město, které má pro něj mimořádný význam. V listopadu uplyne 60 let od chvíle, kdy se právě tady narodil.

Neplavci hození do vody příliš brzy

Neplavci hození do vody příliš brzy

Radikální islamistické hnutí Tálibán ovládá už deset z 34 hlavních měst afghánských provincií. Kontroluje prý už zhruba dvě třetiny území.

#spolusilnejsi