Výzva generála Pavla:
Pojď chránit Česko!

Žijeme v bezpečné zemi. Zatím. Chceme-li, aby zůstala bezpečná i nadále, musíme posílit naši připravenost a odolnost. Každý z nás něco umí a všichni společně dokážeme chránit naši zem. Ať už půjde o krizové situace, přírodní katastrofy, či dopady konfliktů.

Vím, že mnozí z vás mají chuť něco udělat už teď. Proto jsem se podíval na organizace, které na tomto poli odvádí skvělou práci a předkládám vám přehled některých z nich. Každá rozvíjí užitečné dovednosti a vlastnosti dobré jak pro nás samotné, tak pro ochranu Česka.

Chcete pomoci? Vyberte si a začněte s přípravou.
Děkuji.


Aktivní zálohy Armády ČR

Staňte se členy nejlépe připravené zálohy ozbrojených sil České republiky, určené k doplňování ozbrojených sil v době míru, ohrožení i válečného stavu. Zlepšete svou odolnost formou vojenských cvičení, podpořte připravenost naší země na krize ve specializaci, která je vám blízká.

Dobrovolní
hasiči

Naučte se chránit naši zem proti různým typům nebezpečí a zároveň zlepšete svou kondici a celkovou odolnost. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je nejpočetnější organizace v České republice s 363 298 členy organizovaných v 7 651 dobrovolných sborech. 

Junák –
český skaut

Naučte se, jak si poradit v každé situaci, jak souznít s přírodou. Posilte hlavu i tělo. V Česku je 73 315 skautek a skautů. Přidejte se k nim v rámci největší výchovné organizace v zemi a poznejte přátele na celý život.

 

Sokol - Česká obec sokolská

Zvyšte svoji fyzickou odolnost a zároveň se staňte členy komunity, která vždy vede ke spravedlivému a čestnému jednání, k aktivitě, samostatnosti a schopnosti pomáhat.  Sokol najdete ve více než 1 000 obcích po celé republice. 

Vlčí máky
 

Pomáhejte s námi zejména novodobým válečným veteránům, kteří hrdě nosili na rameni naši národní vlajku a za naše bezpečí nasazovali zdraví i život, snášeli odloučení od rodin a bojový stres.

 

Aviatický klub
 

Toužíte umět létat a stát se pilotem?  Aviatický klub poskytuje profesionální výcvik jak soukromým pilotům, tak profesionálům.


 

Asociace debatních klubů

Naučte se formulovat myšlenku a přesvědčit ostatní. Asociace je nevládní neziskovou organizací, spolkem debatérů z řad dětí a mládeže, jejich učitelů, trenérů a rozhodčích, s cílem napomoci rozvoji vzdělání a demokratického myšlení.

Český svaz ochránců přírody

Pomáhejte aktivně chránit a obnovovat naše přírodní dědictví. Ve svazu ochránců přírody je 7 000 členů, kteří se aktivně zajímají o ekologickou výchovu a podporují principy trvale udržitelného života.
 

Aeroklub České republiky

Baví vás pohyb na čerstvém vzduchu, a to i několik kilometrů nad zemí? Přidejte se ke skupinám a klubům, které se věnují aktivitám v leteckých sportech, práci s mládeží a podpoře sportovní letecké činnosti.
 

Svaz branně-technických sportů ČR

Posilte a rozviňte svou sportovní zdatnost formou branně-technických aktivit a přispějte tak k odolnosti celého Česka.
 

Svaz potápěčů ČR

Staňte se potápěčem, naučte se řadu nových dovedností, ale také spolupráci a dobrému plánování. Svaz potápěčů zajišťuje výcvik v systému CMAS.


 

Svaz vojáků v záloze ČR

Zlepšete se v branně-sportovní a vojenské střelbě nebo si zachovejte již získané vojenské dovednosti. Svaz vojáků v záloze ČR má v současné době 93 pobočných spolků a 3 000 členů.

 

Záchranná služba Asociace samaritánů ČR

Toto dobrovolné občanské sdružení dělá mnoho v oblasti pomoci lidem bez ohledu na příslušnost. Můžete zde absolvovat různé kurzy a vzdělávací programy v oblasti první pomoci.

Shinzato Dojo
 

Kurz sebeobrany pro všechny od 15 let je něco, co se nemusí, ale může v životě hodit. Nebo začněte dlouhodobě posilovat své tělo i mysl v tradičním Karate-Do.

 


Chcete-li dát své doporučení na skvělou organizaci, která pomáhá zvýšit naši odolnost, řekněte mi to prosím zde:


„Chceme-li, aby naše země zůstala bezpečná, musíme posílit naši připravenost a odolnost. Každý z nás něco umí a všichni společně dokážeme chránit naši zem. Chcete pomoci? Vyberte si a začněte s přípravou.“

generál Pavel

zakladatel iniciativy Spolu silnější


Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek z iniciativy Spolu silnější a buďte mezi prvními, kdo bude vědět o našich plánovaných akcích. Pravidelně zasíláme shrnutí nejzajímavějších článků z médií a příspěvků na sociálních sítích. Stejně tak se můžete díky našim newsletterům připojit k dobročinným aktivitám.

#spolusilnejsi