Expertní tým

Odborníci, kteří nám pomohli shromáždit doporučení pro lepší řízení země v době krize. 

Petr Pavel

Armádní generál ve výslužbě, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO. Za své služby získal mnoho českých i mezinárodních vojenských vyznamenání. Dnes se věnuje přednáškám a besedám s občany. Během jarní koronavirové pandemie založil sbírku Spolu silnější, která pomáhala lidem v první linii. Nyní dává s týmem špičkových expertů dohromady doporučení, která naši zemi lépe připraví na další případné krize.


Dana Drábová

Jaderná fyzička, lokální i regionální politička a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Od roku 2010 zastává funkci místostarostky obce Pyšel. V letech 2016 a 2017 působila také jako zastupitelka Středočeského kraje.


Martin Hausenblas

Podnikatel, filantrop a politik. Založil mezinárodně úspěšnou textilní společnost Adler. Stál také u zrodu technologického startupu Liftago. V době pandemie spoluzaložil www.covid-czechia.org, které zorganizovalo celosvětovou kampaň #Mask4All. Založil také projekt www.rouskylidem.cz, který umožnil distribuci milionů roušek veřejnosti v počátcích pandemie.


Jana Šeblová

Vědecká sekretářka a dlouholetá předsedkyně České společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof J. E. Purkyně. Lékařka urgentní medicíny s více než dvacetiletou praxí a rozsáhlými zkušenostmi u urgentních příjmů a zdravotnické záchranné služby, včetně letecké. Držitelka titulu Fellow of EUSEM (Evropská společnost pro urgentní medicínu) za významný přínos české a evropské urgentní medicíně.


Jan Březina

První hejtman Olomouckého kraje, krajský zastupitel a po dvě volební období poslanec Evropského parlamentu, kde působil ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. Aktuálně zastává funkci zastupitele města Uničov.


Lenka Vonka Černá

Předsedkyně Národní asociace dobrovolnictví a zakladatelka Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem. V době pandemie založila Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci v Ústeckém kraji, jehož prostřednictvím organizovala rozvozy roušek, nákupy seniorům i nouzové potravinové balíčky pro lidi bez prostředků.


Petr Kolář

Bývalý diplomat v zahraniční službě České republiky s bezmála dvacetiletou praxí, velvyslanec v USA, Rusku, Švédsku a Irsku a náměstek ministra zahraničních věcí. Od roku 2012 pracuje jako konzultant a poradce v oboru zahraničního obchodu a investic.


Daniel Koštoval

Diplomat, bývalý náměstek ministra obrany pro zahraniční vztahy, strategie a vyzbrojování. Na Ministerstvu zahraničních věcí zastával funkce vrchního ředitele sekce mimoevropských zemí a ředitele Odboru bezpečnostní politiky a Odboru států severní a východní Evropy. Působil jako diplomat na Misi České republiky při NATO a na ambasádách v Moskvě a Washingtonu. V Evropské obranné agentuře byl předsedou řídícího výboru složeného z národních ředitelů pro vyzbrojování.


Benedikt Vangeli

Odborník v oblasti vnitřní bezpečnosti státu a vedoucí Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra ČR. Zabývá se také bezpečnostním právem. Je mimo jiné autorem zákona o Policii ČR, zákona o Generální inspekci, podílel se na legislativě tzv. protikorupčního balíčku a dalších normách.

Odebírejte novinky
 

Přihlaste se k odběru novinek z iniciativy Spolu silnější a buďte mezi prvními, kdo bude vědět o našich plánovaných akcích. Pravidelně zasíláme shrnutí nejzajímavějších článků z médií a příspěvků na sociálních sítích. Stejně tak se můžete díky našim newsletterům připojit k dobročinným aktivitám.

 

#spolusilnejsi